Spořící účty

Spořicí účet je ideální řešení pro uložení nadbytečných finančních prostředků, pro které byste v blízké době nenašli využití. Kvalitní spořicí účet by se měl vyznačovat rozumnou výškou úročení, a také je důležitá rychlá dostupnost financí. Úrok na spořicím účtu by se měl pohybovat kolem 5% hranice, samozřejmě čím vyšší tím lepší. Internetové bankovnictví by už mělo být součástí snad každého spořicího účtu.

Spořící účet

Podmínky pro založení spořicího účtu jsou u každé banky jinačí. U některé banky je založení spořicího účtu podmíněné současně vedením běžného účtu. Dalším významným parametrem spořicích účtů je počáteční vklad. U některých spořících účtu není vyžadován žádný vklad, u některých je dokonce povinný vklad ve výše několika tisíc korun. Také jsou některé spořící účtu omezeny minimálním zůstatkem na kontě. Spořicí účet je ze zákona pojištěn až do výše 50 000 Eur nebo částce ekvivalentní v jiné měně.

Při výběru je důležité vybrat výhodný úrok, také je důležité si ověřit, zda váš spořicí účet není zatěžován zbytečnými poplatky, které snižují tak hodnotu celého spoření.

Mezi hlavní výhody spořicího účtu jistě patří výhodný úrok. Spořicí účet je vhodný pro odložení přebytečných financí. Naopak hlavní nevýhodou spořících účtů je především stále znehodnocování peněz zapříčiněné inflací.