Studentské účty

Většina bank v ČR nabízí také možnost otevřít si účet i studentům. Tyto bankovní účty jsou většinou výhodné, jelikož jsou s minimálními poplatky za vedení účtu. Kromě studentských účtů existují také účty pro děti, nebo spíše nazývána dětská konta. K těmto kontům mají většinou přístup rodiče, když na účtu spoří finanční částku pro své potomky.

Účet pro studenty

I když obliba studentských účtů stále roste, pomalu se začínají ztrácet jejich podstatné výhody. Některé nabízené účty pro studenty nejsou ani tak výhodné, jako ostatní konta bez  omezení. Stále se ale najde pár výjimek, které stojí za povšimnutí. Většina studentských účtů si neúčtuji žádný poplatek za vedení účtu. Ovšem co se například spoření týče, tak na to tyto studentské účty nejsou vhodné. Studentské účty jsou určeny pro studenty povětšinou středních a vysokých škol, přičemž zpravidla banka vyžaduje prokázání potvrzení o studiu před založením účtu.

Dětské konta

Další položka v nabídce většiny bank působících v ČR je konto pro děti, které bývá povětšinou vedené rodiči. Jeho vlastnostmi by měly být především co nejmenší poplatky. Stejně jako studentské konto není příliš vhodné ke spoření, kde je lepší využít stavební spoření, kde můžete získat podporu státu. Ale účet je sám o sobě vhodný pro děti, které tak získají kontrolu nad vlastními financemi a můžou s nimi hospodařit podle svého uvážení. Většina bank nabízí dětská konta již od 8 let věku.