Zelená úsporám

Zelený úvěr

I banky rychle zareagovaly na fakt, že dotací z programu Zelená úsporám si žádá stále více lidí. Proto banky připravily speciálně pro tento účel nový druh úvěru, který má mírnější podmínky pro zákazníky. Podmínkou je, že budou prostředky z úvěru použity právě na realizaci ve spolupráci s programem Zelená úsporám.

Tyto tzv. Zelené úvěry nabízí ČSOB, Komerční banka,  UniCredit Bank a také Raiffeisen stavební spořitelna. Hlavní výhodou těchto úvěrů bývá především zvýhodněná úroková sazba, úvěr bez zajištění až do stanovené částky a u některých bank také pojištění proti neschopnosti splácet.

Tags: , , , ,

25 miliard na program Zelená úsporám

Na program podpory úspor energie Zelená úsporám je stále připraveno dostatek prostředků. Podle posledních informací je k dispozici stále přibližně 25 miliard korun. O dalším navýšení prostředků jsme vás nedávno informovali (Další finance pro zelená úsporám).

Nyní lze stále získat dotaci na zateplení, stavbu nízkoenergetických domů či podporu využívání obnovitelných zdroju. Žádosti o dotace se dělí do tří skupin, A B a C. Do skupiny A patří úspory energie na vytápění, což znamená například zateplení domu. Skupina B obsahuje výstavbu energeticky nenáročných domů. Poslední skupina C se zabývá obnovitelnými zdroji, takže z této skupiny můžete získat dotaci například na solární panely, tepelná čerpadla či na výměnu kotle.

Dotace z programu Zelená úsporám lze získat až do 31.12.2012, přičemž žádat lze jen do 30.6.2012. V závislosti na stavu prostředků se ovšem tato doba může i výrazně zkrátit.

Tags: ,

Další finance pro Zelená úsporám

Vláda České republiky prodala další emisní kredity, za což půjde většina z této částky do operačního programu Zelená úsporám.

Z tohoto programu můžou občané ČR čerpat dotace na zateplení domů a také na alternativní zdroje energie, jako například formou solárních panelů. Podle původních plánů ministerstva životního prostředí měly finance na projekt Zelená úsporám vydržet až do roku 2012, podle zájmu občanů ČR tomu však tak nejspíš nebude, jelikož již nyní bylo podáno více jak 9000 žádostí s celkovou dotovanou částkou 1.5 miliardy korun.

Tags: ,

Zelená úsporám

Zelená úsporám je program na podporu využití obnovitelných zdrojů na vytápění a energetické zásobování domácností, ale také na podporu komplexního zateplení rodiných a bytových domů. Tento program také podporuje výměnu neefektivních kotlů za nízkoenergetické kotle na biomasu. Dalším bodem programu zelená úsporám je podpora výstavby domů v pasivním energetickém standardu.

Dotace z programu zelená úsporám se dělí na více částí, dle jejich  využití.

  • Skupina A: Celkové, ale i dílčí zateplení.
  • Skupina B: Novostavba v pasivním energetickém standardu
  • Skupina C: Využiti obnovitelných zdrojů energie pro vytápění a ohřev vody
  • Skupina D: Dotace za kombinaci daných opatření

Právo zažádat o dotaci z programu Zelená úsporám má každý vlastník rodiného či bytového domu. Při žádosti o dotaci nesmí celková dotovaná částka přesáhnout 30 miliónů korun.

Tags: ,