Cestovní pojištění

Cestovní pojištění je téměř nepostradatelným pomocníkem při cestách do zahraničí. Slouží především k zaplacení výloh za léčení na územích mimo ČR. Cestovní pojištění tak zahrnuje veškeré výdaje, jako jsou koupě léků, hospitalizace, převozy ve zdravotnických vozech a další, které byste v zahraničí bez cestovního pojištění museli hradit sami. Cestovní pojištění lze i rozšířit na další služby, jako je například pobyt blízkého rodinného příslušníka v zahraničí v případě hospitalizace. Téměř každá pojišťovna má limity placení výloh v zahraničí, povětšinou se tato částka pohybuje kolem 5 miliónů korun. Pokud se náklady na vaši léčbu v zahraničí dostanou přes tento limit, musíte si zbylé výdaje hradit sám. Pojistit se můžete až na jeden rok.

I cestovní pojištění se dělí na více kategorií. Přesněji řečeno se dělí sazby za pojištění, podle typu pobytu v zahraničí. Pokud totiž jedete na dovolenou, platíte podstatně nižší cestovní pojištění, než kdybyste jeli na pracovní pobyt do zahraničí. Součástí cestovního pojištění také bývá asistenční služba, která vám tak pomůže při nepříjemné situaci v zahraničí, například zajištěním převozu zpět do ČR.

Hlavní výhodou cestovního pojištění je určitě pocit jistoty a klid, i kdyby se stala nepříjemná situace. Také výhodou je velký výběr doplňkových pojištění. Nevýhodou cestovního pojištění je limit výloh na léčebné potřeby.

Cestovní pojištění je také často dostupné s platební kartou. Tento typ cestovního pojištění je kvalitní, nýbrž i podstatně levnější než klasické cestovní pojištění. Je ale třeba si důsledně pročíst podmínky takovéhoto cestovního pojištění.