Penzijní připojištění
Penzijní připojištění je velice rentabilní způsob ukládání a zhodnocování peněz určených na dobu penze pojištěného klienta. Penzijní připojištění zařizují a vedou finanční instituce, také známé jako penzijní fondy. Penzijní připojištění si může zřídit jakákoliv osoba splňující jen pár základních podmínek. Za prvé musí být věk klienta nejméně 18 let. Druhou podmínkou je trvalé bydliště na území České republiky. Minimální měsíční příspěvek na Penzijní připojištění je 100Kč.
Roční finanční zhodnocení vložených prostředků je přibližně 3%. Tento údaj se ale postupem času mění podle finanční situace státu. Ovšem stát garantuje, že se nikdy nestane případ záporného zhodnocení. Stát také přispívá na penzijní připojištění, a to až částkou 150Kč měsíčně. Částka věnovaná státem se odvíjí od částky vložené klientem penzijního připojištění. Na penzijní připojištění také často přispívá zaměstnavatel, který si může tuto položku odečíst z daní. Pokud máte penzijní připojištění, můžete si ročně z daňového základu odečíst až 12 000Kč, ale jen pokud splníte přísné podmínky.
Penze se vám začne vyplácet až poté, co splníte určité podmínky. Podle těchto podmínek se penzijní připojištění dělí na více druhů.
- Starobní penze po dosažení věku 60 let
- Výsluhová penze po patnácti let spoření
- Invalidní penze při uznání invalidního důchodu
- Pozůstalostní penze v případě smrti klienta penze vyplacena pozůstalým
- Jednorázové vyrovnání vybrání penze najednou
- Odbytné v případě spoření alespoň 12 měsíců, aniž by klientovi vznikl nárok na penzi a poté odstoupil od smlouvy
Hlavní výhodou penzijního připojištění je především státní příspěvek, ale také příspěvek zaměstnavatele či daňová úspora.
Témata
Nebankovní inzerce půjček pro každého.