Životní pojištění

Životní pojištění je prostředek, jak zmírnit následky neočekávané smrti. Také ovšem funguje jako spořící účet. Životní pojištění je především pro ekonomicky činné osoby, které tak můžou předcházet problémům po vlastní smrti v rodině. Životní pojištění využívají především živitelé rodin, kde mají hlavní podíl zisků rodiny. Ti tak alepsoň trochu můžou zabezpečit manželku, popř. děti. Životní pojištění také často využívají banky při úvěrech, kdy se tak bank ypojistí proti náhlé smrti dlužníka.

Životní pojištění není určeno pro každého. Banky již automaticky odmítají pojistit osoby starší, úplně bez šance na životní pojištění jsou například osoby s vážnými zdravotními problémy. Ovšem i tak může pojišťovna vaši smlouvu o životním pojištění odmítnout. Životní pojištění se platí pravidelně buďto měsíčně, nebo ročně. Každá klient pojištovny má své individuální výše poplatků, které jsou určeny podle zdravotního stavu osoby a dalších náležitostí.

I životní pojištění se dělí na více druhů. Ty základní najdete níže.

  • Investiční životní pojištění- lepší zhodnocení vložených financí než u kapitálového
  • Kapitálové životní pojištění - široká ochrana vašeho zdraví a výhodné spoření
  • Důchodové životní pojištění - speciální typ, renta v důchodovém věku
  • Rizikové životní pojištění - výhodné pro zajištění blízkých osob

Také při zřizování životního pojištění je dobré dát si velký pozor. Většinou ho sice nabízejí kvalifikovaní pracovníci pojišťoven, ale ti také dokážou přesvědčit a skvěle prodat svůj výrobek. Proto před uzavření životního pojištění skuste srovnání životního pojištění online.