Půjčka na směnku

Půjčka na směnku je pro mnohé velkou neznámou, protože si pod pojmem směnka nedokážou reálně nic představit. Směnka je vlastně cenný papír, u kterého je uvedena výše půjčky, ale také datum splatnosti a úroková sazba. Úroková sazba u půjčky na směnku je velmi vysoká oproti ostatním typům půjček.

Půjček na směnku často využívají podnikatelé, kteří tak upravují své závazky mezi sebou. Se směnkami se dá také obchodovat, díky čemuž můžete nakonec konečnou částku vracet úplně někomu jinému.

Půjčka na směnku je určena především pro ty, kteří již nemůžou dostat jinou půjčku. při tomto typu půjčky s totiž nenahlíží do centrálního registru půjček, takže můžete mít klidně nesplacenou předchozí půjčku. Také zde nehraje roli vaše výše příjmu, takže tato půjčka je vhodná i pro nezaměstnané.

pujcka na smenku

Výhodou půjčky na směnku je rychlost vyřízení, kdy máte peníze na stole téměř ihned po podpisu smlouvy. Ovšem nevýhodou, a to dosti zásadní je úroková sazba, která je velmi vysoká. Je třeba pečlivě zvážit, zda je půjčka nutná, protože může mít neblahý dopad na budoucnost.

Na studia je vhodná půjčka pro studenty.